Kilka dni temu, 30 kwietnia w Sali Kolumnowej Sejmu RP miała miejsce podniosła uroczystość, podczas której zostały ogłoszone wyniki III edycji Konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”, inicjatywy skierowanej przez Marszałek Sejmu RP Elżbietę Witek do uczniów szkól ponadpodstawowych oraz studentów z całej Polski. Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że wśród wyróżnionych i obecnych na gali była tez Julia Pikul z klasy II naszego liceum, która zajęła VI miejsce w kategorii literackiej. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się niebywałą popularnością (zgłoszono łącznie 2454 prace w 4 kategoriach), więc sukces Julki jest ogromny, tym bardziej, że laureatką została już po raz drugi. Gratulacje!

Relacja z gali finałowej została umieszczona na YouTube: Gala finałowa, a wszystkie nagrodzone prace na stronie: Nagrodzone prace

grupa osób
 Foto: Aleksander Zieliński / Kancelaria Sejmu