PAMIEC81 JPG 730

Przyłączamy się do projektu upamiętniającego 40. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Wkrótce w szkole powstanie  kącik pamięci, uczniowie wezmą udział w specjalnych lekcjach, konkursach i spotkaniu  międzypokoleniowym; a nauczyciele w wykładach. Będzie również mobilna wystawa IPN - wszystko po to, żeby świadomie przeżyć tę ważną rocznicę. Patronat nad projektem objęli Jadwiga Wiśniewska - Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Jakub Chełstowski - Marszałek Województwa Śląskiego. Szczegóły na plakacie. Koordynatorami szkolnymi projektu są nauczyciele historii p. Agnieszka Nowak i p. Marek Zawis.

W ramach projektu odbywają się zajęcia na temat stanu wojennego (fot. poniżej)

uczniowie w ławkach szkolnych

Uczniowie zwiedzają mobilną wystawę:

trzy osoby oglądają wystawę

dwie osoby oglądają wystawę

Oglądają też film "Nie zabierajcie mamy" poświęcony losom internowanych kobiet i ich dzieci:

grupa osób ogląda telewizję